HEMOGLOBINA: NATURALNE ŻELAZO DLA PSA I KOTA

Cena:
26,90 zł
Brutto

Hemoglobina wieprzowa będąca źródłem doskonale przyswajalnego żelaza, pierwiastków śladowych, mikro- i makroelementów, witamin oraz wysokowartościowego białka zwierzęcego. Dodatek żywieniowy rekomendowany w celu zbilansowania diety B.A.R.F. oraz w przypadku niedoboru żelaza.

WYBIERZ ROZMIAR:
Ilość
Wysyłka od 1 do 5 dni roboczych

Żelazo w postaci hemowej jest najlepiej przyswajalną formą w przypadku zwierząt mięsożernych takich jak psy, koty i fretki. Zwierzęta te słabo lub wcale nie są zdolne do wykorzystywania niehemowych form żelaza ze składników diety pochodzenia roślinnego. Nieprawidłowa podaż żelaza wywołuje bardzo dużą liczbę zaburzeń zdrowotnych i dysfunkcji układu krwiotwórczego oraz narządów, zwłaszcza rozwój chorób związanych z wiekiem u starszych osobników. Niedobór żelaza może prowadzić do anemii.

Skład: 100% hemoglobina wieprzowa. Skład analityczny 100g: białko 92%, wilgotność 5%, żelazo (Fe) 266mg/100g.

Sposób podania: podawać po uprzednim zmieszaniu z mokrym pokarmem lub wodą.

Dawkowanie: PSY I KOTY 1 miarka na 5 kg m.c.

Do diet przygotowywanych samodzielnie: zgodnie z wyliczonym zapotrzebowaniem. W przypadku zwierząt z niedoborem żelaza lub po zabiegach chirurgicznych z dużą utratą krwi, dawkę preparatu powinien ustalić lekarz weterynarii lub zoodietetyk.